آمار گردشگری

آمار گردشگری در کردستان عراق توسط نزدیک به ۷۰ درصد افزایش یافته که تا کنون در سال جاری، در مقایسه با ارقام سال گذشته، به گفته مقامات گردشگری محلی افزایش چشم گیری داشته.

آخرین آمار از شاخص گردشگری انجمن کردستان رشد ۶۶ درصد گردشگران بیشتر به شمال عراق بوده است که در اولین  ماه سال ۲۰۱۲، در مقایسه با سال ۲۰۱۱ میباشد.امار جدید نشان می دهد که در کردستان ۹۴۱،۰۰۰ گردشگران تا ژوئیه ۲۰۱۲ مورد استقبال قرار گرفته اند، سخنگوی هیئت گردشگری کردستان این افزایش را به مطبوعات و رسانه ها اطلاع داد.

گردشگری انجمن کردستان همچنین به ذکر است که منطقه خود – که شامل از سه استان اربیل، دهوک و سلیمانیه  جدید ساخته شده است که تلاش بزرگ در بهبود صنعت گردشگری محلی است. در مقایسه با ۲۰۱۱، امروز، کردستان ۴۰۵ با هتل ها (افزایش ۱۱ درصد)، ۲۱۴ موتیل (۱۸ درصد افزایش) و ۵۰ روستا توریستی (۱۳ درصد افزایش).

در کردستان عراق بیسار مناطق زیبا و هتل های زنجیری درست شده که خود برای  کردتان امتیازه فراوانی میباشد . و همچنین مناطقی توریستی و بازارهای جهانی کمک زیادی کرده است در این رو.

افزایش مسافرت هوایی

پشتیبان گیری تعداد بازدید کنندگان به کردستان، به سرعت در حال رشد تقاضا ترافیک هوایی به هر دو فرودگاه بین المللی در اربیل و سلیمانیه است

از اتحاد امارات متحده عربی، سفرهای هوای مستقیم از بیروت به اربیل ار ابوظبی به اربیل و سلیمانی . و از آنجایی که در اوایل این ماه، امارات نیز پس از بغداد و بصره، که در آن در حال حاضر سفرهای هوایی  پروازهای روزانه اضافه اربیل، مقصد سوم آن در عراق میباشد،.که از ۱ سپتامبر شروع میشود.

“… ما مطمئن هستیم که عملیات های مسافری ما در اربیل موفق خواهد بود.و به عنوان دروازه عراق  موجود است. اربیل در مسافران خود را با یک فرصت بسیار عالی برای سفر در داخل و خارج از اربیل به شبکه در سراسر جهان را از ۱۲۶ مقصد در ۷۴ کشور استان خواهد شد، “عادل آل رضا، (امارات ) معاون اجرایی-رئيس جمهور، مهندسی و عملیات، در رسانه ها گفت.

دیگر شرکت های هواپیمایی ارائه پروازهای برنامه ریزی شده به اربیل شامل قطر ایرویز، لوفت هانزا، خطوط هوایی اتریش، بریتیش ایرویز، برلین هوا، سلطنتی اردن، و بیش از یک دوجین حامل تاسیس دیگر در سراسر اروپا و شرق میانه است. پس از توقف از نزدیک به ۱۸ ماه، در نظر دارد برای از سرگیری پروازهای به اربیل خلیج به عنوان اوایل ماه آینده، در میان مقاصد دیگر در عراق است.