کد خبر:21559
پ

اقلیم کردستان قادر به اجرای اصلاحات نیست

  واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس:+  اندیشکده واشنگتن برای خاورمیانه، در گزارشی وضعیت اقتصادی اقلیم کردستان را بحرانی خواند و علت آن را عدم اجرا شدن برنامه های اصلاحی دانست. این اندیشکده تاکید کرده است اقلیم کردستان برای برون رفت از ساختار فسادانگیزی که در بدنه حکومت وجود دارد، به اجرای اصلاحات […]

Xl Atch 20 Aojn1w2pwhx

 

واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس:+

 اندیشکده واشنگتن برای خاورمیانه، در گزارشی وضعیت اقتصادی اقلیم کردستان را بحرانی خواند و علت آن را عدم اجرا شدن برنامه های اصلاحی دانست.

این اندیشکده تاکید کرده است اقلیم کردستان برای برون رفت از ساختار فسادانگیزی که در بدنه حکومت وجود دارد، به اجرای اصلاحات نیاز دارد.

با این حال تاکید شده که هیچ کدام از کابینه ها نتوانسته اند برنامه های اصلاحی ارائه شده را اجرا کنند.

اندیشکده واشنگتن دو قدم مهم برای برون رفت اقلیم کردستان از بحران را اجرای قوانین مبارزه با فساد بدون قائل شدن تبعیض و نیز انصاب اشخاص متخصص و پاکدست برای اجرای اصلاحات عنوان کرده است. با این حال، این موسسه آمریکایی تاکید کرده است چنین اقدامی تاکنون در اقلیم کردستان انجام نشده است.

همچنین انتصاب مصطفی کاظمی به عنوان نخست وزیر جدید عراق یک نکته مثبت برای کردها ارزیابی شده است . با این حال، به اقلیم کردستان توصیه شده که کمتر به اقدامات یکجانبه گرایانه اتکا کند بلکه به همراهی بیشتر با بغداد برای توسعه و پیشرفت این منطقه نیاز است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید