کد خبر:21098
پ

درآمدهای نفتی اقلیم کردستان در ۲۰۱۹ به ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسید

  واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس: به نقل از سایت خبری هاولاتی، شورای نفت و گاز اقلیم کردستان، گزارش شرکت حسابرسی دیلویت  Deloitte  از آمار و جزئیات فعالیت های نفتی اقلیم و درآمدها و هزینه های نفتی آن را منتشر کرد. بر اساس گزارش شرکت دیلویت که طی سال های گذشته و […]

Unnamed

 

واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس:

به نقل از سایت خبری هاولاتی، شورای نفت و گاز اقلیم کردستان، گزارش شرکت حسابرسی دیلویت  Deloitte  از آمار و جزئیات فعالیت های نفتی اقلیم و درآمدها و هزینه های نفتی آن را منتشر کرد.

بر اساس گزارش شرکت دیلویت که طی سال های گذشته و طی قرار داد با دولت اقلیم، حسابرسی جزئیات فروش، درآمد و هزینه های نفتی اقلیم را انجام می دهد، دولت اقلیم در سال ۲۰۱۹ میلادی، مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار از فروش نفت، کسب در آمد کرده است.

این گزارش به زبان های عربی، انگلیسی و کردی منتشر  و گزارش های آن در مورد ۴ فصل کاری ۲۰۱۹ به صورت مجزا تدوین و آماده شده و در آن آمده که در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۱۹ درآمد نفتی اقلیم کردستان پس از پرداخت بدهی ها، هزینه گمرک و دستمزد شرکت های نفتی، به ۱ میلیارد و ۶۳۹ میلیون دلار رسیده و در سه ماهه دوم ۲۰۱۹ نیز درآمد نفتی اقلیم به  میلیارد و ۱۰۸ میلیون دلار رسیده و ۵۳۱ میلیارد نسبت به سه ماهه اول کاهش یافته است.

کاهش در آمدهای نفتی اقلیم کردستان در سه ماهه سوم  ادامه داشته و به ۱ میلیارد و ۶۷ میلیون دلار رسیده و اقلیم در سه ماه پایانی ۲۰۱۹ بیشترین کاهش را در درآمدهای نفتی خود، شاهد بوده و درآمد نفت به ۷۰۱ میلیون دلار رسید.

این در حالی است که دیلویت در سال گذشته گزارش داده بود دولت اقلیم در سه ماهه دوم  ۲۰۱۸ از فروش نفت، ۱ میلیارد و ۳۰۹ میلیون و ۸۹۹ دلار درآمد کسب کرده و در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی، ۴۰ میلیون بشکه نفت را با نرخ بیش از ۵۴ دلار برای هر بشکه، به فروش رسانده که درآمد حاصل از فروش این میزان نفت به ۲ میلیارد و ۱۲۵ میلیون دلار رسیده است.

بر اساس گزارش اخیر دیلویت، اقلیم کردستان در ۲۰۱۹ توانسته  ۱۶۰ میلیون بشکه نفت را به فروس رسانده و ۶۱۰ میلیون دلار بدهی نیز به دو شرکت  انرژی TEC و پترولیوم TPIC ترکیه  بازپس داده شده است.

شرکت حسابرسی دیلویت  از سال ۲۰۱۶ میلادی، از سوی دولت اقلیم کردستان برای بررسی و نظارت بر فعالیت های نفتی و درآمدهای اقلیم، استخدام شده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید