کد خبر:21103
پ

احزاب سیاسی کرد در آستانه توافق هستند

  واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس:  کاوه عزیزی عضو شورای مرکزی حزب دموکرات سوریه (PSK-S) در اظهاراتی با اشاره به اقدامات اخیر در راستای اتحاد احزاب و جریان های سیاسی کرد سوریه با یکدیگر عنوان کرد: «یک هیئت بلند پایه آمریکایی یک ماه است که در کردستان سوریه برای ایجاد توافق میان […]

Xl Atch 62 Hiqhuqyqehk

 

واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس:

 کاوه عزیزی عضو شورای مرکزی حزب دموکرات سوریه (PSK-S) در اظهاراتی با اشاره به اقدامات اخیر در راستای اتحاد احزاب و جریان های سیاسی کرد سوریه با یکدیگر عنوان کرد: «یک هیئت بلند پایه آمریکایی یک ماه است که در کردستان سوریه برای ایجاد توافق میان طرف ها یک سری مذاکرات و دیدارهایی ترتیب داده اند. در این دیدارها که با ابتکار عمل آمریکا صورت می گیرد تمام طرف های سیاسی حضور پیدا می کنند. در این دیدارها شورای میهنی کردهای سوریه (ENKS) و احزاب حاضر در داخل این شورا، حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD)، جنبش جامعه دموکراتیک کردهای سوریه (TEV-DEM)، ارتش دموکراتیک سوریه و … حضور پیدا کرده اند. مهمترین هدف از این دیدارها ایجاد اتحاد میان کردها با یکدیگر است».

به نوشته خبرگزاری KDP.info، عزیزی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: «تا کنون یک سری دیدارها صورت گرفته است. مذاکرات همچنان ادامه دارد. آمریکا برای سوریه پروژه ای دارد. در نتیجه این دیدارها طرف های سیاسی به توافق نزدیک شده اند».

وی با اشاره به نقش اربیل در این مذاکرات نیز خاطرنشان کرد: «رئیس بارزانی و نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق بخشی از این پروژه هستند. به خصوص رئیس بارزانی در خصوص ایجاد اتحاد میان کردهای سوریه نقش مهمی ایفا کرده است. حمایت های اقلیم کردستان برای ایجاد اتحاد و برابری در کردستان سوریه ادامه دارد».

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید