کد خبر:31262
پ

افزوده شدن زبان کردی به پایگاه داده تشخیص گفتار بنیاد موزیلا

  سبا نیوز: پروژه common voice بنیاد موزیلا که با هدف جمع آوری نمونه صداهای افراد برای ایجاد ارتباط بهتر در مرورگرها طراحی شده زبان کردی را به مجموعه زبان های خود افزوده است. common voice یا صدای عموم، در واقع، یک سیستم تشخیص گفتار اپن‌سورس می‌باشد که در آن افراد می توانند به‌ صورت […]

16276750278937

 

سبا نیوز:

پروژه common voice بنیاد موزیلا که با هدف جمع آوری نمونه صداهای افراد برای ایجاد ارتباط بهتر در مرورگرها طراحی شده زبان کردی را به مجموعه زبان های خود افزوده است.

common voice یا صدای عموم، در واقع، یک سیستم تشخیص گفتار اپن‌سورس می‌باشد که در آن افراد می توانند به‌ صورت داوطلبانه نمونه صداهای خود را ثبت کنند.

این پروژه، با توجه به افزایش ۲۰ درصدی جستجو در مرورگرها از طریق صوت و با هدف ایجاد پایگاه داده های صوتی برای هرچه بهتر کردن جستجو در اینترنت از طریق صوت طراحی شده است و هدف از آن ثبت ۱۰۰۰۰ ساعت پیام صوتی داوطلبان در زبان های مختلف است. داوطلبان می توانند پیام صوتی دیگران را گوش کرده و ضمن اعتباردهی به آن، اصلاحاتی نیز انجام دهند و در صورت تمایل، می توانند نمونه پیام صوتی خود را در این لینک https://www.google.com/search?q ثبت کنند.

بنیاد موزیلا، سازنده مرورگر فایرفاکس در بیانیه ای اعلام کرد ۱۱ زبان دیگر از جمله کردی کرمانجی را به قابلیت ثبت پیام صوتی پروژه «صدای عموم» خود افزوده است.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید