کد خبر:2021
پ

اقلیم کردستان در صدد رسیدن به خودکفایی در حوزه کشاورزی

به گزارش صبا نیوز به نقل از سایت خبری خندان، بیگرد طالبانی وزیر کشاورزی اقلیم کردستان  اعلام کرد که وزارت کشاورزی اقلیم کردستان در صدد ایجاد پروژه هایی در زمینه افزایش محصولات کشاورزی است که مردم اقلیم آن ها را اداره کرده و از مزایای آن بهره مند شوند. وزیر کشاورزی اقلیم کردستان افزود که […]

به گزارش صبا نیوز به نقل از سایت خبری خندان، بیگرد طالبانی وزیر کشاورزی اقلیم کردستان  اعلام کرد که وزارت کشاورزی اقلیم کردستان در صدد ایجاد پروژه هایی در زمینه افزایش محصولات کشاورزی است که مردم اقلیم آن ها را اداره کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

وزیر کشاورزی اقلیم کردستان افزود که وزارت خانه تحت امر او نهایت همکاری را برای اجرایی شدن این پروژه ها انجام داده و تسهیلات لازم را برای افرادی که در اجرای آن ها همکاری کنند، انجام می دهد؛ چرا که به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست که اقلیم برای تامین نیازهای داخلی خود به محصولات کشاورزی، به منابع خارجی تکیه کند.

همچنین تاکید کرد که نباید اقلیم تبدیل به بازار مصرف محصولات کشورهای دیگر شده و سرمایه های آن از این طریق خارج شود و بر این اساس برنامه های اساسی و مدونی برای افزایش سطح تولید داخلی اقلیم تدوین شده و تلاش می شود که از این طریق اقلیم به خودکفایی در زمینه محصولات کشاورزی دست یابد.

بیگرد طالبانی اعلام کرد که در این راستا پیشنهاد شرکت هایی از کشور هلند را برای وارادت محصولات مرغداری های این کشور رد کرده و از این شرکت ها خواسته است که با توجه به نیاز اقلیم،  اقدام به ایجاد مرغداری های صنعتی و مزارع پرورش بوقلمون در اقلیم نمایند.

منبع :

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید