کد خبر:31258
پ

اولین عمل موفق کولکتومی به روش لاپاراسکوپی در کردستان انجام شد

  سبا نیوز: سرویس کردستان – متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی در کردستان از انجام عمل کولکتومی به روش لاپاراسکوپی برای اولین بار در استان خبر داد. سبا نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، عطااله محمدی اظهار کرد: جراحی کانسر کولون در مرکز آموزشی درمانی کوثر سنندج برای اولین بار […]

1627805351720

 

سبا نیوز:

سرویس کردستان – متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی در کردستان از انجام عمل کولکتومی به روش لاپاراسکوپی برای اولین بار در استان خبر داد.

سبا نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، عطااله محمدی اظهار کرد: جراحی کانسر کولون در مرکز آموزشی درمانی کوثر سنندج برای اولین بار به روش لاپارسکوپی با موفقیت انجام شد.

وی با اشاره به اینکه این عمل اولین جراحی کانسر کولون از طریق لاپاراسکوپی در غرب کشور است، افزود: در ماه گذشته سه مورد جراحی کولکتومی لاپاراسکوپی برای درمان کانسر کولون انجام شده که هر سه مورد موفقیت آمیز بوده است.

طبق اظهارات این متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی در سنندج، در این روش برای بیماران، یک روز بعد از عمل رژیم مایعات خوراکی شروع شده و روز بعد از بیمارستان ترخیص می شوند.

محمدی بیان کرد: درد و عوارض بعد از عمل نسبت به روش باز بسیار کمتر و بازگشت به کار و زندگی زودتر صورت می‌گیرد.

وی یادآور شد: این عمل با دستگاه لاپاراسکوپی و با ایجاد چهار سوراخ کوچک در جدارشکم از طریق ابزارهای جراحی لاپاراسکوپی را وارد حفره شکم کرده و تحت دید دوربین لاپاراسکوپی، عمل انجام می شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید