کد خبر:6821
پ

به رگیری گه شتی فروکه فروکه سیویل ئه مریکا له ئاسمان ئیران

  یه که هوال صبا نیوز به گواستنه وه له اسپوتنیک نیوز: کارگیری هه وانه وردی فدرال ئه مریکا فروکه گه شتی فروکه سیویل ئه م ولاته له سه ر ئیران قه ده غه کراو. به را پورت اسپوتنیک ،کاگیری هه وانه وردی فدرال ئه مریکا فروکه کان سیویل له ئاسمان عیراق ،ئیران ،خلیج فارس،دریای […]

19 9

 

یه که هوال صبا نیوز به گواستنه وه له اسپوتنیک نیوز:

کارگیری هه وانه وردی فدرال ئه مریکا فروکه گه شتی فروکه سیویل ئه م ولاته له سه ر ئیران قه ده غه کراو.

به را پورت اسپوتنیک ،کاگیری هه وانه وردی فدرال ئه مریکا فروکه کان سیویل له ئاسمان عیراق ،ئیران ،خلیج فارس،دریای عمان،قه ده غه ن کرد.

 


 

واحد خبری سبانیوز به نقل از اسپوتنیک نیوز:

اداره هوانوردی فدرال آمریکا پرواز هواپیماهای غیرنظامی این کشور را بر فراز ایران ممنوع اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، اداره هوانوردی فدرال آمریکا، پرواز هواپیماهای غیرنظامی در آسمان عراق، ایران، خلیج فارس و دریای عمان را ممنوع اعلام کرد.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرده که آمریکا پس از حمله نظامی ایران به پایگاه‌های نظامی ایالات متحده در عراق، به شرکت‌های هواپیمایی‌ غیر‌نظامی و مسافربری دستور داده که پروازها را از آسمان منطقه خلیج فارس منحرف کنند.

همچنین گزارش شده که به غیر از ایالات متحده آمریکا، سنگاپور نیز اعلام کرده شرکت هواپیمایی “سنگاپور ایرلاینز” هواپیماهای مسافربری و غیر نظامی خود را از آسمان خلیج فارس و ایران منحرف کرده است.

انتظار می‌رود شرکت‌های هواپیمایی دیگر هم برای امنیت مسافران خود آسمان منطقه خلیج فارس را دور بزنند.

ایران در ساعت یک و بیست دقیقه بامداد ۱۸ دی با موشک‌های بالستیک به پایگاه عین‌الاسد در عراق و پایگاه دیگری در نزدیک فرودگاه اربیل در اقلیم کردستان عراق حمله کرد. این پایگاه‌ها مقر نیروهای آمریکایی هستند. همچنین این خبر هم گزارش شده که به کنسولگری آمریکا در اربیل حمله شده اما تلفاتی نداشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید