کد خبر:2841
پ

تحریم کالا و سریال های ترکی در اقلیم کردستان ادامه دارد

  واحد خبری صبا نیوز به نقل از کرد پرس : سایت خبری روژ نیوز گزارش داد که تحریم کالا و خدمات کشور ترکیه و سریال های ساخت این کشور در اقلیم کردستان که در اعتراض به حمله نظامی این کشور به کردهای سوریه آغاز شده، هنوز ادامه دارد. ریباز فایق گراوی یکی از گردانندگان […]

 

واحد خبری صبا نیوز به نقل از کرد پرس :

سایت خبری روژ نیوز گزارش داد که تحریم کالا و خدمات کشور ترکیه و سریال های ساخت این کشور در اقلیم کردستان که در اعتراض به حمله نظامی این کشور به کردهای سوریه آغاز شده، هنوز ادامه دارد.

ریباز فایق گراوی یکی از گردانندگان کمپین های تحریم کالاها و محصولات ترکیه در این مورد به روژنیوز گفت که تلاش و فعالیت برای گسترش هرچه بیشتر تحریم کالاهای ترکیه در اقلیم کردستان ادامه دارد و استقبال بسیار خوبی از سوی مردم اقلیم نیز از کمپین ها صورت گرفته و فروش کالاهای ترکیه در اقلیم به صورت بسیار چشمگیر کاهش یافته است.

وی افزود که در مرحله دوم کمپین اقدامات گسترده تر و موثرتری برای تحریم سریال های ترکیه در اقلیم و توقف کامل پخش این سریال ها در شبکه های تلویزیونی اقلیم انجام می شود.

همچنین گفت که در این رابطه بروشورهایی فراهم شده و با آگاهی بخشی به مردم در باره اثرات مخرب و منفی این سریال ها بر فرهنگ و جامعه اقلیم و به ویژه بنیان خانواده ها سعی می شود، مخاطب این سریال ها در اقلیم به صفر برسد.

پیشتر نیز زنان فعال در اقلیم و وزارت اوقاف و امور دینی خواستار توقف پخش سریال های ترکی در اقلیم شدند و وزارت فرهنگ نیز خواستار در دستوری به شبکه های تلویزیونی خواستار ممانعت از پخش سریال هایی شد که با فرهنگ و آداب و رسوم اقلیم همخوانی نداشته و تاثیری منفی بر خانوده ها دارند.

با این حال هاکان کاراچای سرکنسول ترکیه در اقلیم کردستان اعلام کرد که اقلیم برای کشورش به مثابه دروازه ای اقتصادی به عرصه بازار و تجارت عراق است و ترکیه خواستار گسترش و توسعه هرچه بیشتر روابط تجاری و اقتصادی خود با عراق و اقلیم کردستان است و برای این منظور به تلاش و گفتگوهای لازم ادامه می دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید