کد خبر:23123
پ

حملات ترکیه نقض حاکمیت عراق و اقلیم کردستان است

واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس:   در اطلاعیه ای که از سوی فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان کردستان منتشر شده؛ آمده که جنگنده های ارتش ترکیه بار دیگر به بهانه حضور نیروهای پ.ک.ک، اقدام به بمباران شنگال و اردوگاه آوارگان مخمور محل اسکان پناهجویان غیرنظامی  در استان نینوا و مناطق بالکایتی، بادینان، […]

واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس:

 

Xl Atch 60 Pswx1s53wed

در اطلاعیه ای که از سوی فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان کردستان منتشر شده؛ آمده که جنگنده های ارتش ترکیه بار دیگر به بهانه حضور نیروهای پ.ک.ک، اقدام به بمباران شنگال و اردوگاه آوارگان مخمور محل اسکان پناهجویان غیرنظامی  در استان نینوا و مناطق بالکایتی، بادینان، سیداو، ورخالی، آواشین،سنینی و روستاهای دامنه قندیل در اقلیم کردستان،  کرده اند.

فراکسیون جنبش تغییر این حملات را نقض آشکار قوانین بین المللی، حاکمیت عراق و حاکمیت اقلیم کردستان خوانده و آن را به شدت محکوم کرده است.

در بخشی دیگر از این بیانیه، تاکید شده که جنگ و خشونت و حمله به غیرنظامیان بارها امتحان شده و هیچ نتیجه ای را به دنبال نداشته و از دولت مرکزی عراق و به ویژه رئیس جمهور این کشور درخواست شده که موضعی جدی را در قبال این حملات اتخاذ کنند و همچنین از دولت اقلیم کردستان نیز درخواست شده که در برابر نقض حاکمیت اقلیم توسط ترکیه، موضع گیری کند.

فراکسیون جنبش تغییر در پایان این بیانیه تاکید کرده که تنها راه حل برای پایان به جنگ، خشونت و مشکلات با مردم ستمدیده در ترکیه، گشودن درهای صلح و گفتگو به جای جنگ و زندانی کردن نمایندگان مردم است.

لازم به ذکر است که بامداد روز دوشنبە ۲۶ خرداد / ۱۵ ژوئن، حدود ۳۰ جنگنده ارتش ترکیه اقدام به بمباران ۸۱ نقطه از اقلیم کردستان و مناطق مخمور و شنگال کردند و وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که این حملات در چارچوب عملیات پنجه عقاب و برای هدف قرار دادن پ.ک.ک، صورت گرفته است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید