کد خبر:12962
پ

دادگاه واشنگتن تهاجم محافظان اردوغان به کردها را جرم شناخت

  واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس: نیروهای امنیتی محافظ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در جریان سفر وی به آمریکا در سال ۲۰۱۷، معترضان کرد را مورد ضرب و شتم قرار دادند. کردهای معترض به دنبال این حمله علیه اردوغان و تیم امنیتی وی در آمریکا شکایت کردند. به نوشته نشریه […]

Xl Atch 58 Debaxkzjnqy

 

واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس:

نیروهای امنیتی محافظ رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در جریان سفر وی به آمریکا در سال ۲۰۱۷، معترضان کرد را مورد ضرب و شتم قرار دادند. کردهای معترض به دنبال این حمله علیه اردوغان و تیم امنیتی وی در آمریکا شکایت کردند.

به نوشته نشریه خبری هیل آمریکا، ترکیه اقدام نیروهای امنیتی محافظ اردوغان در برابر معترضان کرد را دفاع از خود خوانده و با اشاره به قانون مصونیت عوامل کشورهای خارجی در خاک آمریکا، خواستار اعلام برائت از سوی دادگاه شده است.

اما دادگاه فدرال در واشنگتن با اشاره به این که قاضی پرونده و دستیاران وی ساعت ها فیلم های گرفته شده از اعتراض کردها و تهاجم نیروهای تیم حفاظتی اردوغان را مشاهده کرده اند، گفته است قاضی پرونده به این نتیجه رسیده است که معترضان فقط در پیاده رو شعار داده اند اما نیروهای وابسته به اردوغان نه تنها به معترضان کرد حمله کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده اند بلکه در کار پلیس آمریکا نیز اخلال ایجاد کرده اند.

به این ترتیب مرحله دیگری از پرونده تهاجم تیم محافظان اردوغان به معترضان کرد به نفع کردها تمام شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید