کد خبر:2159
پ
سخنگوی رسمی دولت اقلیم کردستان:

دولت عراق لایحه بودجه ۲۰۲۰ عراق و توافق اربیل و بغداد را تصویب کرده است

به گزارش صبا نیوز به نقل از کرد پرس : جوتیار عادل در پاسخ به پرسش سایت خبری روژ نیوز در نورد سرنوشت توافق های صورت گرفته میان اربیل و بغداد بر سر نفت و بودجه پس از استعفای عادل عبدالمهدی نخست وزیر این کشور، گفت که دولت اقلیم کردستان این توافق ها را با […]

به گزارش صبا نیوز به نقل از کرد پرس :
جوتیار عادل در پاسخ به پرسش سایت خبری روژ نیوز در نورد سرنوشت توافق های صورت گرفته میان اربیل و بغداد بر سر نفت و بودجه پس از استعفای عادل عبدالمهدی نخست وزیر این کشور، گفت که دولت اقلیم کردستان این توافق ها را با دولت عراق انجام داده نه یک شخص بخصوص و این توافق پای بر جاست، با این حال اربیل منتظر ساعات آینده و مسیر تحولات عراق است.

سخنگوی رسمی دولت اقلیم کردستان افزود که توافق های صورت گرفته میان اربیل و بغداد در مورد تعهدات نفتی دولت اقلیم کردستان و تعهدات مالی دولت عراق در قبال اقلیم و امتیازات اقتصادی اقلیم از بودجه ۲۰۲۰ عراق و همچنین پیش نویس لایحه بودجه توسط هیئت دولت عراق به تصویب رسیده است.

همچنین گفت که قرار است که فردا یک شنبنه هیئت مذاکره کننده اقلیم با دیگر برای ادامه گفتگوها با وزیر دارایی و برنامه و بودجه عراق، به بغداد سفر کند و در صورتی که این سفر نیز انجام نشود توافق و گفتگوها در مسیری مثبت ادامه می یابد.

وی خاطر نشان ساخت که توافق از ابتدا پایه و بنیان تدوین قانون اساسی عراق بوده و اصلاح و تغییر آن نیز با توافق همه طیف ها صورت می گیرد، اما قانونی بهتر از قانون اساسی کنونی تدوین نخواهد شد.

جوتیار عادل در مورد پرداخت حقوق کارمندان و حقو ق بگیران اقلیم نیز گفت که پرداخت حقوق بر اساس برنامه ریزی و جدول زمان بندی وزارت دارایی اقلیم ادامه می یابد.

منبع
واحد اخبار صبا نیوز به نقل از کرد پرس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید