کد خبر:9690
پ

روشی آسان برای بهبود عملکرد مغز

  واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک نیوز : به نقل از MedicalXpress، دانشمندان دانشگاه انتاریو غربی در کانادا دریافتند که پیاده روی به مدت ۲۰ دقیقه می تواند عملکرد مغز را به اندازه یک فنجان قهوه صبحگاهی بهبود بخشد. دراین مطالعه ۳۰ فرد عاشق قهوه و ۲۹ فردی که کافئین مصرف نمی کنند […]

4197223

 

واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک نیوز :

به نقل از MedicalXpress، دانشمندان دانشگاه انتاریو غربی در کانادا دریافتند که پیاده روی به مدت ۲۰ دقیقه می تواند عملکرد مغز را به اندازه یک فنجان قهوه صبحگاهی بهبود بخشد.

دراین مطالعه ۳۰ فرد عاشق قهوه و ۲۹ فردی که کافئین مصرف نمی کنند شرکت داشتند. شرکت کنندگان یک چرخه ورزش هوازی را انجام دادند یا یک دوز کافئین معادل یک فنجان قهوه مصرف کردند. پس از آن آزمایشاتی روی حافظه کاری مغز انجام شد که به فرد امکان می دهد اطلاعاتی را که در حال حاضر با آن کار می کند، در ذهن خود ذخیره کند.

مشخص شد که یک پیاده روی سریع و کوتاه تأثیر مشابهی بر روی حافظه (یا حتی بیشتر) نسبت به کافئین دارد. این نتیجه برای دوستداران قهوه و هم برای کسانی که آن را نمینوشند، یکسان بود.

نتایج ممکن است برای افرادی که در مصرف کافئین محدودیت دارند مفید باشد. به عنوان مثال، برای کسانی که از اختلالات اضطرابی یا لرزش عضلات رنج می برند. همچنین کسانی که بیش از چهار فنجان قهوه در روز مصرف می کنند، ممکن است اثرات منفی کافئین را نیز تجربه کنند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید