کد خبر:21390
پ

زلزله تهران را لرزاند

  واحد خبری سبانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان زلزله ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر در عمق ۷ کیلومتری زمین مرز استان‌های «مازندران» و «تهران» حوالی «دماوند» را لرزاند. کولیوند رییس اورژانس کشور گفت: نیروهای عملیات ویژه در ساعات اولیه زلزله به محل اعزام شدند و بیمارستان ها در حالت آماده باش  قرار گرفتند. […]

4437382

 

واحد خبری سبانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

زلزله ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر در عمق ۷ کیلومتری زمین مرز استان‌های «مازندران» و «تهران» حوالی «دماوند» را لرزاند.

کولیوند رییس اورژانس کشور گفت: نیروهای عملیات ویژه در ساعات اولیه زلزله به محل اعزام شدند و بیمارستان ها در حالت آماده باش  قرار گرفتند.

او افزود: هیچ کدام از مصدومیت ها به دلیل ریزش آوار نبوده و همه گزارش های مصدومان بخاطر ترس بوده است.

رییس اورژانس کشور  اظهار کرد: یک ریزش کوه در منطقه شمیرانات داشتیم که خسارتی در پی نداشته است.

خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان  از آخرین مصدومان زلزله تهران خبر داد.

در شهرستان دماوند ٧ نفر (گيلاوند ٦ نفر و آبعلى يك نفر) به دليل فرار حين زلزله دچار مصدوميت شدند.

در تهران ١٢ نفر، شميرانات يك نفر و در استان البرز ٢ نفر به دلیل فرار ناشی از ترس زلزله مصدوم شدند.

سرهنگ‌ جلیل موقوفه ای جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت اظهار کرد: پس از وقوع زلزله بلافاصله گشت‌های کلانتری‌ها برای تامین امنیت در مکان‌هایی که افزایش حضور شهروندان را شاهد بودیم حاضر شدند که این ماموریت هم اکنون نیز ادامه دارد.

او ادامه داد: توصیه می‌کنیم به هنگام حضور در خودرو، مراقبت‌های لازم را داشته باشند.

جانشین رئیس پلیس پیشگیری پایتخت با بیان اینکه گشت‌های ویژه‌ای نیز برای پیشگیری از سرقت منازل در سطح محلات فعال هستند، گفت: مجددا تاکید می‌شود شهروندان ضمن توجه به توصیه‌های پلیسی، به شایعات توجه نکنند و اخبار را از منابع رسمی و معتبر دنبال کنند.

او افزود: آن دسته از افرادی که در فضا‌های مختلف با شایعه پراکنی اقدام به تشویش اذهان عمومی می‌کنند اقدامشان جرم است و قطعا تحت تعقیب قانونی قرار خواهند گرفت.

حناچی شهردار تهران گفت: ستاد بحران تشکیل شده و همه نیروهای ما در حال آماده‌باش هستند.

او ادامه داد: به سوله‌های بحران و الزهرا اعلام آمادگی کرده‌ایم، ولی به خاطر کرونا به مردم توصیه نمی‌کنیم که به طرف سوله‌ها بیایند و تنها اگر وضعیت حاد شود اعلام خواهیم کرد.

حناچی افزود: اگر کرونا نبود سوله‌ها پذیرای مردم بودند. مردم تا صبح با آمادگی در جاهای امن حضور داشته باشند. توصیه نمی‌کنیم که مردم حتماً خارج از خانه باشند. اما اگر فضاهای امنی دارند حتماً در این فضاها با آمادگی به سر ببرند.

شهردار تهران گفت: اگر کسانی می‌خواهند خارج از خانه باشند با یک کوله پشتی و وسایل مورد نیاز مثل چراغ قوه و کنسرو به سر کنند. تهران یک گسل در ری و یک گسل در مشا دارد، محل لرزش امشب در مشا بوده است.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید