کد خبر:18062
پ

قرنطینه کمال کرکوکی از رهبران حزب دمکرات کردستان عراق

  واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس:  به نقل از سایت خبری خندان، کمال کرکوکی از اعضای دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی) به رهبری مسعود بارزانی طی پیامی اعلام کرد که پس از بازگشت از سفری خارجی به اقلیم کردستان و با اطلاع از تدابیر و قوانین اعمال شده در اقلیم برای […]

Xl Atch 82 Nekxg22jjaw

 

واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس:

 به نقل از سایت خبری خندان، کمال کرکوکی از اعضای دفتر سیاسی حزب دمکرات کردستان (پارتی) به رهبری مسعود بارزانی طی پیامی اعلام کرد که پس از بازگشت از سفری خارجی به اقلیم کردستان و با اطلاع از تدابیر و قوانین اعمال شده در اقلیم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامتی خود و اطرافیان و سلامت عمومی در اقلیم، خود را مانند دیگر افرادی که از خارج به اقلیم بازمی گردند، قرنطینه کرده است.

وی که از افراد نزدیک به مسعود بارزانی به شمار می آید؛ اشاره کرده که پس از رسیدن به فرودگاه اربیل در تاریخ ۲۵ اسفند، از سوی پزشکان  مورد معاینه قرار گرفته و پس از تائید سلامتی از فرودگاه خارج و اکنون در قرنطینه قرار دارد.

این در حالی است که دولت اقلیم کردستان تمامی افرادی که از دیگر مناطق عراق و کشورهای خارجی وارد اقلیم می شوند، به منظور جلوگیری از شیوع کرونا به مدت ۱۴ روز تحت قرنطینه قرار می دهد.

روز گذشته نیز ریواز فایق رئیس پارلمان کردستان اعلام کرد که پس از بازگشت از سفر سه روزه به هلند، با وجود اینکه آزمایشات انجام شده سلامت و عدم ابتلای وی به ویروس کرونا را نشان داده، اما در جهت رعایت تدابیر در پیش گرفته برای جلوگیری از شیوع کرونا، خود را در قرنطینه خانگی قرار داده است.

تاکنون شمار مبتلایان در اقلیم کردستان به ۳۸ نفر رسیده که از این میان ۱ مورد فوت کرده و ۹ تن نیز بهبود یافته و ۲۸ تن تحت مراقبت های پزشکی قرار دارند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید