کد خبر:19158
پ

کاهش درآمدها دلیل تعویق پرداخت حقوق کارمندان اقلیم کردستان است

  واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس: در حالی که تعویق پرداخت حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم کردستان طی هفته های گذشته تبدیل  به موضوعی جنجال برانگیز در اقلیم شده و واکنش های منفی بسیاری را به دنبال داشته، جوتیار عادل سخنگوی رسمی دولت اقلیم، اعلام کرد که تعویق پرداخت حقوق به […]

Xl Atch 20 Nvoxelltbig

 

واحد خبری سبانیوز به نقل از خبرگزاری کردپرس:

در حالی که تعویق پرداخت حقوق کارمندان و حقوق بگیران اقلیم کردستان طی هفته های گذشته تبدیل  به موضوعی جنجال برانگیز در اقلیم شده و واکنش های منفی بسیاری را به دنبال داشته، جوتیار عادل سخنگوی رسمی دولت اقلیم، اعلام کرد که تعویق پرداخت حقوق به دلیل کاهش درآمدهای اقلیم کردستان بوده است.

سایت خبری خلک گزارش داد که جوتیار عادل طی نشستی خبری، گفت که در حال حاضر همه دنیا با بحرانی اقتصادی و تبعات منفی بحران کرونا بر اقتصاد روبرو هستند و اقلیم کردستان نیز در این چارچوب تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است.

وی افزود که دولت اقلیم سیاست خود را بر اساس جریان و روند وقایع و تبعات رویدادها تعیین می کند  و پرداخت حقوق به کارمندان را ادامه می دهد.

همچنین اعلام کرد که تمامی درآمدهای اقلیم کردستان کاهش یافته و زمانی که دولت تمامی درآمدها را جمع آوری کرد، پرداخت حقوق به کارمندان را آغاز می کند.

این در حالی است که جوتیار عادل چند روز پیشتر اعلام کرده بود که تاکنون کارمندان وزارت خانه های پیشمرگ، بهداشت و درمان، اقتصاد و امور داخلی، حقوق خود را دریافت کرده اند و بودجه حقوق این بخش ها با استفاده از درآمدهای داخلی اقلیم کردستان پرداخت شده و دولت برای پرداخت حقوق دیگر کارمندان و حقوق بگیران، در انتظار دریافت بودجه از سوی دولت مرکزی عراق است و بلافاصله پس از دریافت این بودجه حقوق تمامی کارمندان و حقوق بگیران را پرداخت می کند.

وی خاطر نشان ساخته بود که بودجه لازم برای پرداخت حقوق تمامی حقوق بگیران و کارمندان اقلیم در یک ماه برابر است با ۸۹۴ میلیارد دینار و از این مبلغ بغداد ۵۴۳ میلیارد دینار معادل ۵۱ درصد را پرداخت می کند، اما به دلیل وضعیت پیش آمده در حوزه سلامت و تعطیلی در بغداد، پرداخت این بودجه (از سوی دولت مرکزی) به تعویق افتاده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید