کد خبر:21406
پ

گواهینامه رانندگی ایران در کدام کشورها اعتبار دارد؟

  واحد خبری سبانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: آن دسته از افراد ایرانی مقیم خارج از کشور و شهروندان کشورهای دیگر که گواهینامه معتبر خارجی دارند، تا ۶ ماه پس از وارد شدن به ایران مجاز به رانندگی با گواهینامه خود هستند. این دسته از افراد در صورتی که پس از سپری شدن […]

84205427220128214121502612221112275210247

 

واحد خبری سبانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان:

آن دسته از افراد ایرانی مقیم خارج از کشور و شهروندان کشورهای دیگر که گواهینامه معتبر خارجی دارند، تا ۶ ماه پس از وارد شدن به ایران مجاز به رانندگی با گواهینامه خود هستند.

این دسته از افراد در صورتی که پس از سپری شدن مدت ۶ ماه از ورود خود به ایران قصد رانندگی داشته باشند، باید نسبت به تبدیل گواهینامه خارجی خود به گواهینامه ایرانی اقدام کنند.

همچنین، بهتر است در نظر داشته باشید که تبدیل گواهینامه‌های رانندگی معتبر صادر شده از کشور‌های دیگر که گواهینامه صادره از ایران در قلمرو سرزمینی آنان برای رانندگی معتبر است، با ارائه ترجمه و مشاهده اصل گواهینامه خارجی، سایر مدارک لازم، احراز سلامت جسمی و روانی درخواست کننده صورت می‌گیرد.

گفتنی است؛ موارد دیگر تبدیل گواهینامه‌های رانندگی با تأیید وزارت امور خارجه و سفارت کشور صادر کننده گواهینامه صورت می‌پذیرد. همچنین ماموران سیاسی، کنسولی و اعضای سازمان‌های بین المللی می‌توانند برای تبدیل گواهینامه‌های خود مدرک مندرج در ماده ۲۲ این آئین نامه را از طریق وزارتخانه‌های خارجه و کشور به راهنمائی و رانندگی ارسال کنند.

ماده ۲۲ آیین نامه صدور انواع گواهینامه‌های رانندگی: دارندگان گواهینامه معتبر خارجی اعم از ایرانی و خارجی می‌توانند تا شش ماه پس از ورود در ایران رانندگی کنند و در صورت تمایل به ادامه رانندگی نسبت به تبدیل گواهینامه خارجی خود به گواهینامه ایرانی اقدام کنند.

لیست کشورهایی که گواهینامه‌های رانندگی آن‌ها قابل تبدیل به گواهینامه ایرانی هست به شرح زیر است؛

11849499 506

همچنین آن دسته از کشور‌های خارجی که گواهینامه صادره از ایران در قلمرو سرزمینی‌شان برای رانندگی معتبر محسوب می‌شود و یا کشور‌هایی که از متعهدین کنوانسیون ۱۹۶۸ وین (راجع به مقررات عبورومرور در راه‌ها و علائم راه‌ها) هستند، گواهینامه صادره آنان معتبر است.

گفتنی است؛ مواردی که با علامت * مشخص شده، برای دریافت گواهینامه باید در آزمون عملی شهر شرکت و مواردی که با علامت ** مشخص شده‌اند، برای دریافت گواهینامه باید در آزمون آئین نامه شرکت کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه : اعتباراعتبار به انگلیسیاعتبار پاسپورتاعتبار پاسپورت ترکیهاعتبار پر اشعاراعتبار ساجداعتبار سنجیاعتبار شاعریاعتبار ما كاناعتبار همراه اولپایه سومپایه سوم ابتداییپایه سوم ابتدایی ریاضیپایه سوم ابتدایی فارسیپایه سوم به انگلیسیپایه سوم دبستانپایه سوم ریاضیپایه سوم علومپایه سوم فارسیپایه سوم گواهینامهگواهینامه آلمانیگواهینامه المثنیگواهینامه به انگلیسیگواهینامه بین المللیگواهینامه پایه دوگواهینامه پایه یکگواهینامه ترکیهگواهینامه رانندگیگواهینامه رانندگی آلمانی به فارسیگواهینامه رانندگی ایرانگواهینامه رانندگی بین المللیگواهینامه رانندگی بین المللی 10 سالهگواهینامه رانندگی بین المللی اصفهانگواهینامه رانندگی بین المللی افغانستانگواهینامه رانندگی بین المللی اهوازگواهینامه رانندگی بین المللی ایرانگواهینامه رانندگی بین المللی در انگلستانگواهینامه رانندگی بین المللی در ایرانگواهینامه رانندگی بین المللی در سوئدگواهینامه رانندگی بین المللی+پلیس+10گواهینامه رانندگی در آلمانگواهینامه رانندگی در استرالیاگواهینامه رانندگی در ترکیهگواهینامه رانندگی در کالیفرنیاگواهینامه رانندگی در کاناداگواهینامه رانندگی در ونکوورگواهینامه کاناداگواهینامه موتور
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید