کد خبر:23231
پ

​آژیر خطر شمار مبتلایان کرونا در یک استان دیگر به صدا درآمد

واحد خبری سبانیوز به نقل از اقتصاد نیوز:     رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از افزایش بی سابقه آمار مبتلایان به کرونا در فارس خبر داد و گفت: آمار ۲۴ ساعت گذشته استان فارس، نشانگر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در برابر کرونا است و آژیر خطر را برای این استان به صدا در […]

واحد خبری سبانیوز به نقل از اقتصاد نیوز:

 

Produce 0 00
 

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از افزایش بی سابقه آمار مبتلایان به کرونا در فارس خبر داد و گفت: آمار ۲۴ ساعت گذشته استان فارس، نشانگر رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در برابر کرونا است و آژیر خطر را برای این استان به صدا در آورده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، مهرزاد لطفی روز چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته و براساس آمارهای ارسالی از آزمایشگاه های تخصصی کرونا در سطح استان، آمار شناسایی موارد جدید بی سابقه بوده و وضعیت استان را به روزهای نخست شیوع کرونا برگردانده است.

وی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی در برابر کرونا ، افزود: آمار صعودی مبتلایان در فارس، نشان دهنده بی توجهی و جدی نگرفتن دستورات بهداشتی در مقابله با این بیماری است.

روند صعودی مبتلایان در فارس و امکان ایجاد محدودیت های جدید

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد: آمار مبتلایان در فارس در مسیر افزایشی است و این امر می تواند باعث اجرای دوباره محدودیت هایی در زمینه تعطیلی مشاغل شود.

لطفی یادآور شد: آمار مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته از ابتدای شیوع کرونا در فارس، بی سابقه بوده و این امر بار بسیار زیادی به سیستم بهداشت و درمان استان وارد می کند.

وی از آمادگی بیمارستان های استان با تمام ظرفیت های موجود برای مقابله با بیماری کرونا خبر داد و بر انجام مراقبت های بهداشتی برای کارکنان مراکز درمانی در راستای حفظ سلامت آنان تاکید کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: لازم است کارکنان تمامی دستگاه ها، سازمان ها، ادارات و مراکز ارایه دهنده خدمات، برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا و قطع زنجیره انتقال این بیماری، ضمن استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی را جدی بگیرند.

همچنین در این نشست، از سوی اعضای ستاد مدیریت بیماری کرونا دانشگاه، گزارشی در خصوص تجهیزات و امکانات موجود در مراکز درمانی، وسایل حفاظت فردی، تعداد تخت های ویژه، آمادگی بیمارستان های شیراز، سلامت تیم های درمانی، تعداد بیماران بستری، بخش های اورژانس، بستری، اتاق عمل و ظرفیت تخت های بیمارستانی و وضعیت انبار دارویی ارایه شد.

از دیروز تا امروز ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۱۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۱۰۷۱ مورد بستری شدند. مجموع بیماران کرونا در کشور به ۱۹۵ هزار و ۵۱ نفر رسیده است متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۰ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۱۸۵ نفر رسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید